נובמבר 17th, 2018

מה זו אומנות קליעת סלים?

אומנות קליעת סלים מתבצעת מחומרים טבעיים – נצרים (דקל מהפיליפינים), סנסנים (ענפי עץ התמר) ועוד. בכל העולם הולכת ומתבססת מגמה של פיתוח יכולות אישיות בתחומי עבודת יד. במיוחד תחומים אשר אינם מחייבים רכישת חומרים יקרים…המשיכו לקרוא

OLYMPUS DIGITAL CAMERAמיומנויות עבודת יד הולכות ותופסות מקום חשוב בתהליכי ההתפתחות האישית של כל אדם ואדם בתקופה הנוכחית. ילדים, נשים וגברים רבים מעוניינים ביכולות אריגה, סריגה, קליעה ועוד.

אין להשוות את הסיפוק ששואב אדם ממגורים בבית שבו בנה את הריהוט בעצמו. לעומת מגורים בבית אשר בו נקנה כל הריהוט בחנויות, איכותיות ככל שיהיו.

הכנת מוצרים שימושיים באופן עצמי, מאזנת תהליכים בעייתיים רבים אשר נוצרים במהלך החיים בתקופה הנוכחית, מלבד היותן רבות ערך כשלעצמן בזכות יכולתו של האדם לייצר בדיוק את מה שמתאים ואת מה שהוא או היא רוצים בדיוק.

מתוך כל תחומי עבודת היד, האומנויות השימושיות ומיומנויות הייצור באמצעים עצמיים, בולט תחום הקליעה באופן מיוחד. בזכות היותו כזה, המבוסס באופן מוחלט על חומרים מן הטבע, שאותם ניתן לאסוף בכל טיול או סיור בסביבה (בניגוד לסריגה למשל ששם יש לרכוש את חומרי הגלם בחנות).

מלבד זאת מתאימים תהליכי הקליעה לעבודה בקבוצה בכל גיל ובכל הרכב.

תהליך הקליעה הנו תהליך ייצור שבו נרקם המוצר מיחידות קטנות ובסיסיות. ע"י כך מתאפשרות וריאציות אין סופיות של מוצרים ורעיונות המקנים ביטוי אישי מיוחד ביותר.